Uncategorized

You are the Ocean / Brainwave

Šī interaktīvā instalācija ļauj dalībniekiem kontrolēt digitāli simulētu okeānu, izmantojot tikai viņu
smadzeņu viļņi. Mierīgas jūras un vētru ietekmē skatītāja domas; milzīgais koncentrēšanās spēks var uzburt plankumu vai saules starus. Dalībnieki apzināti kontrolē savu domāšanu, kamēr viņus ieskauj viņu domu krāšņās sekas.

Dalībniece nēsā EEG (elektroencefalogrāfijas) austiņas, kas caur smadzeņu viļņiem mēra viņas aptuveno uzmanības un meditācijas līmeni. Uzmanības līmenis ietekmē izturību: ar lielāku koncentrāciju viļņi kļūst augstāki un sabiezē mākoņi. Nomierinot prātu, subjekts var radīt mierīgu okeānu.

Cilvēces attiecības ar dabisko pasauli ir sarežģītas. Cilvēkiem ir nervu sistēma, un viņi uztver iluzoru robežu starp savu ķermeni un pārējo pasauli. Dzeramā ūdens malka kādreiz bija okeānā, mākonī, augā. Atoms mūsu ķermenī ir miljardiem gadu vecs, un tas nāk no mirstošām zvaigznēm, un katrs atoms ir bijis tik daudzu lietu sastāvdaļa: stardust, augsne, jūra, mākoņi, gaiss, vienšūnu dzīvība, zivis, bugs, putni. Šis jēdziens parādās dažādās pamatiedzīvotāju kosmoloģiju, sufi mistikas, lielā sprādziena teorijas un
evolūcijas vēsture. Cienījamā profesore Donna Haraveja postulē, ka cilvēki nav pārāki par nevienu ekosistēmu un viņi eksistē visu ekosistēmu savstarpēji savienotajā tīklā kā planētas paplašinājums. Tu esi okeāns ir atgādinājums, ka mūsu klātbūtnei un domāšanai ir tieša ietekme uz planētu.